הערכת שווי ירושת נכס מקרקעין לחלוקה בין יורשים

דרך החיים היא שאדם צובר רכוש בימיו, ומשאיר את חלקו בירושה למשפחתו – ליורשים. לרוב, עיקר השווי של הירושה, למעט העיזבון הרוחני, הם נכסי המקרקעין (נדל"ן) של המוריש (הנפטר); כגון ביתו, נכסי מקרקעין של עסקיו או שקנה למחיה ולהשקעה, וכדומה.

נהוג לכבד ולהמתין שנה לאחר מות המוריש, ובהתאם למצב המשפחתי וליורשים, להתחיל לבדוק את חלוקת הירושה ביניהם. אחת ההסכמות שעל הפרק היא, האם להשאיר את הנדל"ן (הבית/דירה/החנות/העסק) של המוריש בחיק המשפחה, ואם כן, אצל מי, או למכור לגורם זר (צד שלישי). בכל אופן, דרושה בדיקת שווי של המקרקעין. דרך המלך לקביעת השווי הנכון והאמיתי, היא למסור את ההערכה לשמאי מקרקעין מוסמך, שיקבע ליורשים באופן אובייקטיבי, את שווי הנכס, שזהו גם השווי הראוי למכירתו בשוק החופשי.

לאחר הגשת השומה ללקוחות – היורשים, הן יכולים להתחלק ביניהם בשווי הנכס, בצורה הוגנת ובטוחה כי החלוקה ביניהם צודקת ונכונה בערכי שווי השוק.

משרדינו מטפל בהערכת ירושות נכסי נדל"ן מכל הסוגים: דירה ובית למגורים, מתחם מסחרי ואולמות תעשייה, חלקה חקלאית (ובדיקת סיכוי ה'הפשרה' לייעוד מגורים או אחר), בניין משרדים, ומקרקעין בייעודים ולמטרות שונות.

כניסות: 16243
קטגוריה: סוגי שומות עידכון אחרון ב-חמישי, 21 יולי 2016 נכתב על ידי מנהל אתר הדפסה דואל

המשך לדפים ומאמרים רלוונטיים:

על המשרד:

המשרד מנוהל ע"י יונתן לוי בירותי, שמאי מקרקעיןועורך דין, בעל תואר שני במנהל ציבורי וביקורת פנים, עם ניסיון בתחום השמאות מקרקעין מזה כשש שנים, עבד עם גופים ציבוריים (מוסדות המדינה, בנקים) ופרטיים (פרי-לאנס, משרדי נדל"ן, בעלי נכסים). המשרד פועל ברוח התורה והצדק – ללא משוא פנים"וְכִי תִמְכְּרוּ מִמְכָּר לַעֲמִיתֶךָ, אוֹ קָנֹה מִיַּד עֲמִיתֶךָ אַל תּוֹנוּ, אִישׁ אֶת-אָחִיו" (ויקרא כה') ומתן שירות אדיב. נא לא לגלוש באתר ולא לפנות לייעוץ ביום שבת קודש.

האתר נועד לסייע בידכם להכיר את המשרד ותחומי עיסוקו. באמצעותו תוכלו לקבל מושג והסבר ראשוני על תחום המקרקעין והנדל"ן בענייני קנייה ומכירה, לצד מאמרים וספרות במשפט העברי (לתנאי זכויות היוצרים והעתקה – לחץ כאן). בהתאם למהות המענה שאפשר להגיש לגולש במסגרת האתר, אין באמור לעיל ובאתר זה משום המלצה, חוות דעת מקצועית או ייעוץ או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד.

 

דרכי יצירת קשר:

טלפון: 077-5253416
פקס: 153-25712262
דוא"ל: shamahut@gmail.com
 
פנייה מקוונת באתר: לחץ כאן
 
המשרד ממוקם במרכז העיר ירושלים.