הפשרת קרקע חקלאית

התקשורת או גורמי נדל"ן הציעו לך קרקע חקלאית שלדבריהם היא לקראת 'הפשרה' ושינויי ייועד למגורים?

הצעה זו יכולה להיות להניב רווח גדול תוך מספר שנים, ומאידך, יכולה להיות כנובלת במשך שנים ארוכות, מי יודע?

"וַיַּעַן עָמוֹס, וַיֹּאמֶר אֶל-אֲמַצְיָה, לֹא-נָבִיא אָנֹכִי, וְלֹא בֶן-נָבִיא אָנֹכִי" (עמוס ז').


לבדיקת חוסר ודאות ופוטנציאל הרווח הגלום בעסקת קרקע חקלאית, אתה מוזמן ליצור קשר עם משרדינו, אשר יבדוק את הזכויות והמגמות התכנוניות וייקבע את שווי הנכס, כדי שתוכל לשקול בפשטות ובמידע רלוונטי את כדאיות העסקה.


בכל אופן, להלן מספר טיפים ללקוח הבוחר לפעול באופן עצמאי (וזה לא מומלץ):

·        ביקור בשטח עם מפת התמצאות של הנכס.

·        מיקום הקרקע והמרחק לאזור המיועד.

·        מהי תכנית בניין העיר (תב''ע) הקיימת על הקרקע והאם ישנה תכנית עתידית מאושר או מתוכננת או בהליכי תכנון ורישום, אשר משנה את ייעודה של הקרקע מקרקע חקלאית לקרקע לתעשייה, מסחר או מגורים.

·        מהי קרקע ספקולטיבית? והאם ניתן להעריך את שוויה?  

קרקע המצויה סמוך לאזור אורבני וייעודה טרם נקבע סופית על ידי תוכנית בניין עיר חדשה שאושרה לאחרונה ולדעת השוק, יש סבירות שבמסגרת התוכנית החדשה, ייעודה ישתנה לבנייה מסוג כלשהו.

שווי הקרקע נקבע בעיקר בגישת ההשוואה לקרקעות בסביבה ביעוד העתידי, תוך מתן מקדם דחייה לאישור התוכנית החדשה.

כניסות: 14867
קטגוריה: סוגי שומות עידכון אחרון ב-חמישי, 21 יולי 2016 נכתב על ידי מנהל אתר הדפסה דואל

המשך לדפים ומאמרים רלוונטיים:

על המשרד:

המשרד מנוהל ע"י יונתן לוי בירותי, שמאי מקרקעיןועורך דין, בעל תואר שני במנהל ציבורי וביקורת פנים, עם ניסיון בתחום השמאות מקרקעין מזה כשש שנים, עבד עם גופים ציבוריים (מוסדות המדינה, בנקים) ופרטיים (פרי-לאנס, משרדי נדל"ן, בעלי נכסים). המשרד פועל ברוח התורה והצדק – ללא משוא פנים"וְכִי תִמְכְּרוּ מִמְכָּר לַעֲמִיתֶךָ, אוֹ קָנֹה מִיַּד עֲמִיתֶךָ אַל תּוֹנוּ, אִישׁ אֶת-אָחִיו" (ויקרא כה') ומתן שירות אדיב. נא לא לגלוש באתר ולא לפנות לייעוץ ביום שבת קודש.

האתר נועד לסייע בידכם להכיר את המשרד ותחומי עיסוקו. באמצעותו תוכלו לקבל מושג והסבר ראשוני על תחום המקרקעין והנדל"ן בענייני קנייה ומכירה, לצד מאמרים וספרות במשפט העברי (לתנאי זכויות היוצרים והעתקה – לחץ כאן). בהתאם למהות המענה שאפשר להגיש לגולש במסגרת האתר, אין באמור לעיל ובאתר זה משום המלצה, חוות דעת מקצועית או ייעוץ או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד.

 

דרכי יצירת קשר:

טלפון: 077-5253416
פקס: 153-25712262
דוא"ל: shamahut@gmail.com
 
פנייה מקוונת באתר: לחץ כאן
 
המשרד ממוקם במרכז העיר ירושלים.