שמאי מקרקעין חרדי בירושלים – הערכת שווי נכסי נדל"ן

משרדינו מטפל גם במגזר החרדי והדתי, כאשר כללי המשרד מחויבים תחילה לערכי האמת והצדק בתורה, והמצוות הקונקרטיות בדיני השמאות, והעיקרון המנחה: "וְכִי תִמְכְּרוּ מִמְכָּר לַעֲמִיתֶךָ, אוֹ קָנֹה מִיַּד עֲמִיתֶךָ אַל תּוֹנוּ, אִישׁ אֶת-אָחִיו" (ויקרא כה'). כמו כן וכמובן, עובדי המשרד שומרים תורה ומצוות, ואינם עובדים בשבת.

משרדינו בודק נכסי נדל"ן מסוגים שונים: דירה ובית למגורים, מתחם מסחרי ואולמות תעשייה, חלקה חקלאית (ובדיקת סיכוי ה'הפשרה' לייעוד מגורים או אחר), בניין משרדים, ומקרקעין בייעודים ולמטרות שונות. מעבר להערכת שוויו של הנכס, אל תוך ביצוע עסקת הנדל"ן עצמה, לעיתים מטרת השומה הינה הפחתות של תשלומי המיסים השונים, והיטלי ההשבחה. כמו כן, מקובל להשתמש בשרותיו של שמאי מקרקעין כאשר יש צורך במתן חוות דעת אודות נכס מסוים בבתי המשפט השונים, לרבות בתי המשפט בנושאי כינוס נכסים והוצאה לפועל – ומשרדינו רשום כמומחה מטעם בתי המשפט בירושלים. שרותי שמאות מקרקעין משמשים גם במקרים של הערכת שווים של פיצויי הפקעה או פיצויי ירידת ערך לפי סעיף 197, או עבור חברות ביטוח השונות, הערכת נחלות, והערכת דמי היתר למנהל מקרקעי ישראל.

שמאי מקרקעין מוסמך הוא אדם בעל רישיון מטעם מועצת שמאות המקרקעין שבמשרד המשפטים ובה הוא רשום כחבר (ובכך כפוף לפיקוחה והקפדה על כללי האתיקה והנחיות ותקנים מקצועיים) ונחשב כבעל מקצוע 'חופשי', שתפקידו העיקרי במציאת שווי שוק הנדל"ן (נכסי דלא ניידא), כלומר בהערכת שווים של זכויות בנכסי מקרקעין, לצד שומות מסוגים נוספים. משרדינו, כמשרד בעל אופי דתי-חרדי, כפוף גם (ובראש) לעקרונות התורה והמוסר האלוהי, המורים על ערכי האמת והצדק, עד למצוות קונקרטיות בדיני השמאות, למשל: "וְכִי תִמְכְּרוּ מִמְכָּר לַעֲמִיתֶךָ, אוֹ קָנֹה מִיַּד עֲמִיתֶךָ אַל תּוֹנוּ, אִישׁ אֶת-אָחִיו" (ויקרא כה'). משכך, המשרד מותאם מציע את שירותיו בנכסי דלא ניידי גם לציבור ולמגזר הדתי והחרדי.

כדי לקבל המלצה על שמאי מקרקעין, מומלץ תחילה לברר וללמוד את מהות תפקידו ולעמוד על הצורך והתוצר של עבודתו:

תפקידיו של שמאי מקרקעין מוסכמים לפי הצורך של הלקוח, ונכתבים בראשית חוות הדעת - אותה הוא מגיש בסוף עבודתו, והיא תכלית שירותו. במרבית המקרים חוו"ד נצרכת לקביעת שווי של נכס, אך גם בחוו"ד פשוטה, כגון עסקת רכישת דירה, ניתן לגלות חריגות בבניה, ותקלות נוספות המשפיעות על השיקולים הרבים בקניית נכס והתאמתו ללקוח ספציפי.

הצורך בשומות נובע מאופיו של שוק המקרקעין, וייעודו החוקי על פי תכנית והיתר בנייה; "כשם שפרצופיהם שונים, כך דעותיהם שונות" (ברכות נח'), כך גם נכס מקרקעין אחד אינו דומה לאחר ולרוב הבדלי מקום הנכס הנו הגורם העיקרי והמכריע בקביעת שווי הנכס (ביחס לנכס דומה).

שמאי מקרקעין מקצועו צריך להכיר את סביבת הנכס. משרדנו, המנוהל ע"י השמאי יונתן לוי בירותי, מתמחה בשווי נדל"ן בבירת ישראל - ירושלים, וניתוח הגורמים הסביבתיים מחייבים כל פעם בדיקות נקודתיות, כגון: השכונה (רמה סוציואקונומית, תשתיות, נגישות, רמת חיים וביקוש כללי), הרחוב (מאפייניו ויחסו לצירים ראשיים והשוואה לאזורים אחרים בשכונה ולשטחים הציבוריים), הבניין (צפיפות, נוחות, לובי, קומה, זווית אור ונוף), המצב החיצוני והפנימי של הנכס (רמת בנייה, גימור, מצב פיזי תחזוקתי), גיל הנכס, בזכויות הבנייה ותוכניות הפיתוח הקיימות עבור האזור, באפשרויות החנייה, במידת הסמיכות לכבישים ובפרט ראשיים. שמאי או מתמחה מטעם המשרד יבקר בנכס, יצלם אותו, יאסוף מידע לגבי הנכס במשרדי התכנון כגון חריגות בנייה ועוד. במידה ויש חריגות בנייה יוודא בעירייה כי חריגות אלו מאושרות על ידי העירייה ובמידה שאין אישור חריגה - יברר לגבי מצב החריגה, האם ניתן לשלם על החריגה או שיש צו הריסה.

כניסות: 14448
קטגוריה: אודותינו עידכון אחרון ב-שלישי, 05 יוני 2018 נכתב על ידי מנהל אתר הדפסה דואל

המשך לדפים ומאמרים רלוונטיים:

על המשרד:

המשרד מנוהל ע"י יונתן לוי בירותי, שמאי מקרקעיןועורך דין, בעל תואר שני במנהל ציבורי וביקורת פנים, עם ניסיון בתחום השמאות מקרקעין מזה כשש שנים, עבד עם גופים ציבוריים (מוסדות המדינה, בנקים) ופרטיים (פרי-לאנס, משרדי נדל"ן, בעלי נכסים). המשרד פועל ברוח התורה והצדק – ללא משוא פנים"וְכִי תִמְכְּרוּ מִמְכָּר לַעֲמִיתֶךָ, אוֹ קָנֹה מִיַּד עֲמִיתֶךָ אַל תּוֹנוּ, אִישׁ אֶת-אָחִיו" (ויקרא כה') ומתן שירות אדיב. נא לא לגלוש באתר ולא לפנות לייעוץ ביום שבת קודש.

האתר נועד לסייע בידכם להכיר את המשרד ותחומי עיסוקו. באמצעותו תוכלו לקבל מושג והסבר ראשוני על תחום המקרקעין והנדל"ן בענייני קנייה ומכירה, לצד מאמרים וספרות במשפט העברי (לתנאי זכויות היוצרים והעתקה – לחץ כאן). בהתאם למהות המענה שאפשר להגיש לגולש במסגרת האתר, אין באמור לעיל ובאתר זה משום המלצה, חוות דעת מקצועית או ייעוץ או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד.

 

דרכי יצירת קשר:

טלפון: 077-5253416
פקס: 153-25712262
דוא"ל: shamahut@gmail.com
 
פנייה מקוונת באתר: לחץ כאן
 
המשרד ממוקם במרכז העיר ירושלים.