שמאי מקרקעין מומחה להגשת חוות דעת-שמאות לבית משפט

משרד שמאות יונתן לוי בירותי הינו בעל ניסיון בהגשת חוות דעת מומחה לבתי משפט בנושאי שווי מקרקעין או בדיקות ספציפיות בנדל"ן - לפי הצורך בהליך משפטי.

  • יונתן השמאי רשום ברשימת המומחים מטעם בית משפט השלום בירושלים במערכת נט המשפט, ובכך מהווה שמאי מוכר למזכירות ולשופטי בית המשפט.

שומת מקרקעין שמוגשת כחוות דעת מומחה לבית משפט, מוגשת לפי סעיף 8 לתקן מס' 1 של מועצת השמאים: "שומת מקרקעין המהווה חוות דעת של מומחה", הנערכת לצורך הגשה בהליך משפטי ערוכה ברמת פרוט של שומת מקרקעין מקיפה וכוללת בראשיתה את פרטי המשפט והשמאי המומחה, השכלתו, ניסיונו, ולאחר מכן את חוות דעתו בעניין.

בשומה מעין זו, מנותחת שאלה שאחד בעלי הדין או בה"מ, מעונין להעמידה על ידי קביעת שמאי מקצועי, או לערער נגד קביעה של בעל דין שטוען בעניין שבשמאות.

מנהל המשרד, יונתן לוי בירותי, הינו גם עורך דין, ובכך יש לו ערך מוסף להבנת הצורך בשמאות בהליך המשפטי, מטרת חוות הדעת מומחה, ועד לאופי התנהלות והייצוג הנכון בפני שופט בית משפט.

משרדינו כותב דוחות שומה וחוות דעת מגוונות כצורך להבהרות במשפט, בין היתר, כגון; הפחתת היטל השבחה (בתביעה נגד רשויות), שווי לאחר הפקעת קרקע, ירידת ערך השטח בגלל תכנית פוגעת לפי סעיף 197 לחוק התכנון והבנייה (בתביעה נגד רשויות), טבלאות איזון בין שותפים לחלוקה ועוד.

כאדם ושמאי ירא שמיים המתהלך בכפיפות לתורה, יצוין מראש כי תפקידו הראשון במעלה של המומחה הינו לסייע לבית המשפט להגיע לחקר האמת, ומשרדינו לא יחרוג מכך – שכן הוא הדיבר התשיעי: "לֹא-תַעֲנֶה בְרֵעֲךָ עֵד שָׁקֶר", ועיקרון גדול בתורה: "לֹא תַעֲשׂוּ עָוֶל בַּמִּשְׁפָּט" "וְלֹא-תְכַחֲשׁוּ וְלֹא-תְשַׁקְּרוּ, אִישׁ בַּעֲמִיתוֹ" (ויקרא יט'), וכן מצווה מפורשת בשמאות: "וְכִי תִמְכְּרוּ מִמְכָּר לַעֲמִיתֶךָ, אוֹ קָנֹה מִיַּד עֲמִיתֶךָ אַל-תּוֹנוּ, אִישׁ אֶת-אָחִיו" (ויקרא כה'). תפקיד זה, מממש את תהליך הבירור,  ומהווה לבית המשפט כעיניים מחוץ לכותלי בית המשפט.

 

 

להלן דוגמא של הדף המקדים בחוות דעת מומחה לבית משפט:

 

שם המומחה:                      יונתן לוי בירותי         

מען ומקום עבודתו:             

אני החתום מטה התבקשתי ע"י מר ?????? לחוות את דעתי המקצועית בשאלה המפורטת להלן שנתעוררה בבית המשפט בעניין הנדון. אני נותן חוות דעתי זו במקום עדות בבית משפט ואני מצהיר בזאת כי ידוע לי היטב, שלענין הוראת החוק הפלילי בדבר עדות שקר בשבועה בבית משפט, דין חוות דעתי זו כשהיא חתומה  על ידי כדין עדות בשבועה שנתתי בבית משפט.

ואלה פרטי השכלתי:

2009:                                 משפטן L.L.B ועורך דין (מ.ר. 53149).

2008:                                 שמאי מקרקעין מוסמך (מ.ר. 1663).

2007-2010:                        תואר שני במדיניות ציבורית וביקורת, אונ' בר אילן.

2011-2012:                        מורה מוסמך להיסטוריה ולתנ"ך.

 

ואלה פרטי ניסיוני (בתחום השמאות מקרקעין):

2013:                                 מרצה בקורס דיני תכנון ובנייה במכללה למנהל, סניף ירושלים.

2008- היום:                         שמאי מקרקעין עצמאי – בעל משרד.

                                          שומות רבות ומגוונות שהוגשו לבנקים מסחריים שונים,  לגופים ממסדיים כגון בנקים, מנהל מקרקעי ישראל, ביטוח לאומי, בית משפט (כחוות דעת מומחה), וכן למשרדים ולקוחות פרטיים.

2010- היום:                         עו"ד עצמאי. עוסק גם בתחום המקרקעין.

2009:                                 עו"ד שכיר במשרדה של אפרת ואש,  מושב ניר ישראל. המשרד מתמחה בדיני מקרקעין ואגודות שיתופיות.

2008:                                 התמחות משפטית במחלקת הייעוץ המשפטי של משרד מבקר המדינה בי-ם.

2007:                                 שכיר במשרדו של השמאי מקרקעין חזקיה העצני בי-ם.

2005:                                 התמחות בשמאות מקרקעין במשרד שמאים - עודד האושנר, ת"א.

וזאת חוות דעתי:

(כאן תפורט חוות הדעת...)

כניסות: 13508
קטגוריה: סוגי שומות עידכון אחרון ב-ראשון, 17 יוני 2018 נכתב על ידי מנהל אתר הדפסה דואל

המשך לדפים ומאמרים רלוונטיים:

על המשרד:

המשרד מנוהל ע"י יונתן לוי בירותי, שמאי מקרקעיןועורך דין, בעל תואר שני במנהל ציבורי וביקורת פנים, עם ניסיון בתחום השמאות מקרקעין מזה כשש שנים, עבד עם גופים ציבוריים (מוסדות המדינה, בנקים) ופרטיים (פרי-לאנס, משרדי נדל"ן, בעלי נכסים). המשרד פועל ברוח התורה והצדק – ללא משוא פנים"וְכִי תִמְכְּרוּ מִמְכָּר לַעֲמִיתֶךָ, אוֹ קָנֹה מִיַּד עֲמִיתֶךָ אַל תּוֹנוּ, אִישׁ אֶת-אָחִיו" (ויקרא כה') ומתן שירות אדיב. נא לא לגלוש באתר ולא לפנות לייעוץ ביום שבת קודש.

האתר נועד לסייע בידכם להכיר את המשרד ותחומי עיסוקו. באמצעותו תוכלו לקבל מושג והסבר ראשוני על תחום המקרקעין והנדל"ן בענייני קנייה ומכירה, לצד מאמרים וספרות במשפט העברי (לתנאי זכויות היוצרים והעתקה – לחץ כאן). בהתאם למהות המענה שאפשר להגיש לגולש במסגרת האתר, אין באמור לעיל ובאתר זה משום המלצה, חוות דעת מקצועית או ייעוץ או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד.

 

דרכי יצירת קשר:

טלפון: 077-5253416
פקס: 153-25712262
דוא"ל: shamahut@gmail.com
 
פנייה מקוונת באתר: לחץ כאן
 
המשרד ממוקם במרכז העיר ירושלים.