שמאות (הערכת שווי) לדירה בירושלים

הדרך המקצועית (והחוקית) להערכת שווי של דירת מגורים בירושלים, כגון: דירה פרטית, דירה בבניין משותף, דירה בקומות, דירת גג, דירת גן, פנטהאוז, היא המסמך העיקרי בייעוץ והדרכה בקניית הדירה – שומת מקרקעין.

אמנם, דירה היא נכס מקרקעין הנפוץ ביותר, ולרוב מחירי הדירות שדומות לחברותיהן בפרמטרים השונים – קרוב, אך לכל דירת מגורים מאפיינים ייחודיים לה, ויש לפעול במקצועיות שכן שוויה של דירה לרוב זו ההשקעה הגבוה והיקרה של רוב הבעיות, למען שקט נפשי והנאה מהבית: "וְיָדַעְתָּ כִּי שָׁלוֹם אָהֳלֶךָ; וּפָקַדְתָּ נָוְךָ וְלֹא תֶחֱטָא" (איוב ה').

אי בדיקה קטנה יכולה להתברר כחשובת משקל לבודק: "בְּחָכְמָה, יִבָּנֶה בָּיִת; וּבִתְבוּנָה, יִתְכּוֹנָן. וּבְדַעַת, חֲדָרִים יִמָּלְאוּ כָּל-הוֹן יָקָר וְנָעִים" (משלי כד'), ולהלן דוגמאות של בדיקות השמאי: המצב הפיזי תחזוקתי של הדירה, צפיפות בבניין/הבית המשותף ובשכונה, זכויות הבנייה הנוספות לדירה, נוחות הגישה לכניסה לבית המשותף וחנייה, מעלית קומה עם זווית אוויר אור ונוף מהבית, רחוב שקט/סואן, גודל מול רמת הבנייה הפונקציונאלית של הדירה/פוטנציאל שדרוג לצד אפשרות הרחבת – זכויות בנייה לדירה, הצמדות ועוד.

לפיכך משרדינו מציע שירות מוזל של בדיקת ערכן של דירות סטנדרטיות בהערכה של שומה מקוצרת, ובלשון מקצועית של התקנות: מבוססת הנחה (היפותטית). למעבר לדף על שומה מקוצרת לחצו כאן. כמובן שהלקוח רשאי ומוזמן לקבל גם שמאות מלאה-מקיפה לדירתו, ובכל אופן אם יתעורר צורך/חשד לבדיקות נוספות, השמאי יעדכן את הלקוח בדברים, וייתכן שימליץ לו לעבור לבדיקה מקיפה בשומה המלאה.

גישת ההשוואה הינה הגישה הרווחת ביותר לשימוש והערכת דירות, על פי גישה זו שמאי המקרקעין מבסס את אומדן שווי השוק של הנכס לפי השוואת מחירים בין נכסים דומים, ההערכה מבוצעת ע"י התאמת מכלול הגורמים בין נכסי ההשוואה לנכס הנישום, בין היתר במיקומם, אופיים, רמת הסיכון בהם, מידת סחירותם וכיו"ב. לקריאה על גישות נוספות – עבור לדף "גישות ועקרונות השומה".

כניסות: 17887
קטגוריה: סוגי שומות עידכון אחרון ב-ראשון, 17 יוני 2018 נכתב על ידי מנהל אתר הדפסה דואל

המשך לדפים ומאמרים רלוונטיים:

על המשרד:

המשרד מנוהל ע"י יונתן לוי בירותי, שמאי מקרקעיןועורך דין, בעל תואר שני במנהל ציבורי וביקורת פנים, עם ניסיון בתחום השמאות מקרקעין מזה כשש שנים, עבד עם גופים ציבוריים (מוסדות המדינה, בנקים) ופרטיים (פרי-לאנס, משרדי נדל"ן, בעלי נכסים). המשרד פועל ברוח התורה והצדק – ללא משוא פנים"וְכִי תִמְכְּרוּ מִמְכָּר לַעֲמִיתֶךָ, אוֹ קָנֹה מִיַּד עֲמִיתֶךָ אַל תּוֹנוּ, אִישׁ אֶת-אָחִיו" (ויקרא כה') ומתן שירות אדיב. נא לא לגלוש באתר ולא לפנות לייעוץ ביום שבת קודש.

האתר נועד לסייע בידכם להכיר את המשרד ותחומי עיסוקו. באמצעותו תוכלו לקבל מושג והסבר ראשוני על תחום המקרקעין והנדל"ן בענייני קנייה ומכירה, לצד מאמרים וספרות במשפט העברי (לתנאי זכויות היוצרים והעתקה – לחץ כאן). בהתאם למהות המענה שאפשר להגיש לגולש במסגרת האתר, אין באמור לעיל ובאתר זה משום המלצה, חוות דעת מקצועית או ייעוץ או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד.

 

דרכי יצירת קשר:

טלפון: 077-5253416
פקס: 153-25712262
דוא"ל: shamahut@gmail.com
 
פנייה מקוונת באתר: לחץ כאן
 
המשרד ממוקם במרכז העיר ירושלים.